اهل البيت
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

اهل البيت

اسلامي احاديث خطب ادعية

الرئيسيةأحدث الصورالتسجيلدخول

Sahîfe-i Seccâdiye-41

كاتب الموضوعرسالة
Admin
Admin
Admin

المساهمات : 672

Sahîfe-i Seccâdiye-41 Empty
مُساهمةموضوع: Sahîfe-i Seccâdiye-41   Sahîfe-i Seccâdiye-41 Emptyالأحد أبريل 24, 2016 11:21 am

في طلب الستر والوقاية

بسم الله الرحمن الرحيم

اللهم صل علي محمد و آله ، و افرشني مهاد كرامتك ، و اوردني مشارع رحمتك ، و احللني بحبوحة جنتك ، و لا تسمني بالرد عنك ، و لا تحرمني بالخيبة منك .و لا تقاصني بما اجترحت ، و لا تناقشني بما اكتسبت ، و لا تبرز مكتومي ، و لا تكشف مستوري ، و لا تحمل علي ميزان الانصاف عملي ، و لا تعلن علي عيون الملاء خبري .اخف عنهم ما يكون نشره علي عارا ، و اطو عنهم ما يلحقني عندك شنارا .شرف درجتي برضوانك ، و اكمل كرامتي بغفرانك ، و أنظمني في اصحاب اليمن ، و وجهني في مسالك الامنين ، و اجعلني في فوج الفائزين ، و اعمر بي مجالس الصالحين ، امين رب العالمين .

41 Allah'tan Ayıpların Örtülmesi ve Günahlardan Korunma İstemiyle İlgili Duası Allah'ım! Muhammed ve Âline salât eyle ve saygınlık döşeğini benim için yay; (kana kana içebilmem için) rahmet pınarlarının kaynağına indir beni; cennetinin ortasında yer ver bana. Beni katından kovulmayla karşılaştırma; senden ümit kesme yoksunluğuna duçar etme; işlediklerimle kısas etme; kazandıklarım hususunda sorgulama. Gizlediğimi açığa çıkarma; örttüğümü açma; amelimi adalet terazisinde ölçme; halkın gözleri önünde hâlimi aşikâr etme; yayılması benim için utanç vesilesi olan şeyleri onlardan sakla; katında beni rüsva edecek şeyleri onlardan gizle. Hoşnutluğunla derecemi yükselt; bağışlamanla saygınlığımı kâmil eyle. Beni sağdakilerin (Ashab'ül-Yemin) arasına kat; güvene kavuşanların yollarına yönelt; kurtuluşa erenler grubuna dahil eyle. Benimle salihlerin meclislerini şen eyle. Âmin, ya Rabb'el-âlemin
https://duahadith.forumarabia.com

Sahîfe-i Seccâdiye-41
صفحة 1 من اصل 1
 مواضيع مماثلة
-
»  2- Sahîfe-i Seccâdiye
» Sahîfe-i Seccâdiye-18
» Sahîfe-i Seccâdiye-35
» Sahîfe-i Seccâdiye-51
» 3- Sahîfe-i Seccâdiye