اهل البيت
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

اهل البيت

اسلامي احاديث خطب ادعية

الرئيسيةأحدث الصورالتسجيلدخول

Sahîfe-i Seccâdiye-38

كاتب الموضوعرسالة
Admin
Admin
Admin

المساهمات : 672

Sahîfe-i Seccâdiye-38 Empty
مُساهمةموضوع: Sahîfe-i Seccâdiye-38   Sahîfe-i Seccâdiye-38 Emptyالأحد أبريل 24, 2016 11:15 am

في الاعتذار وفكاك رقبته من النار

بسم الله الرحمن الرحيم

اللهم إني اعتذر اليك من مظلوم ظلم بحضرتي فلم انصره ، و من معروف اسدي الي فلم اشكره ، و من مسئ اعتذر الي فلم أعذره ، و من ذي فاقة سألني فلم اوثره ، و من حق ذي حق لزمني لمؤمن فلم اوفره ، و من عيب مؤمن ظهر لي فلم استره ، و من كل اثم عرض لي فلم اهجره .اعتذر اليك - يا الهي - منهن و من نظائرهن اعتذار ندامة يكون واعظا لما بين يدي من اشباههن .فصل علي محمد و آله ، و اجعل ندامتي علي ما وقعت فيه من الزلات ، و عزمي علي ترك ما يعرض لي من السيئات ، توبة توجب لي محبتك ، يا محب التوابين .

38 Kulların Haklarından Dolayı Allah'tan Özür Dileme ve Ateşten Kurtuluş İsteme Hakkındaki Duası Allah'ım! Huzurumda zulme uğrayıp da yardım etmediğin mazlumdan, bana yapılıp da karşılığını vermediğim iyilikten, özür dileyip de özrünü kabul etmediğim kötü iş sahibinden, benden bir şey isteyip de kendime tercih etmediğim fakirden, boynumda hakkı olup da hakkını tam olarak vermediğim mümin hak sahibinden, ayıbına vâkıf olup da ayıbını örtmediğim müminden, bulaşıp da terk etmediğim günahlardan dolayı mazeretimi kabul etmeni istiyorum. Tanrım! Bütün bunlar ve benzeri işlerim için, bir daha tekrarlamama engel olacak bir pişmanlıkla senden özür diliyorum. Şu hâlde, Muhammed ve Âline salât eyle ve düştüğüm sürçmelerden pişmanlığımı ve yaptığım kötü işleri terk etme azmimi, sevgini celp edecek bir tövbe kıl; ey tövbe edenleri seven
https://duahadith.forumarabia.com

Sahîfe-i Seccâdiye-38
صفحة 1 من اصل 1
 مواضيع مماثلة
-
»  10- Sahîfe-i Seccâdiye
» Sahîfe-i Seccâdiye-26
» Sahîfe-i Seccâdiye-43
»  11- Sahîfe-i Seccâdiye
» Sahîfe-i Seccâdiye-27