اهل البيت
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

اهل البيت

اسلامي احاديث خطب ادعية

الرئيسيةأحدث الصورالتسجيلدخول

Sahîfe-i Seccâdiye-23

كاتب الموضوعرسالة
Admin
Admin
Admin

المساهمات : 672

Sahîfe-i Seccâdiye-23 Empty
مُساهمةموضوع: Sahîfe-i Seccâdiye-23   Sahîfe-i Seccâdiye-23 Emptyالأحد أبريل 24, 2016 10:18 am

اذا سال الله العافية وشكرها

بسم الله الرحمن الرحيم

اللهم صل علي محمد و آله ، و البسني عافيتك ، و جللني عافيتك ، و حصني بعافيتك ، و اكرمني بعافيتك ، و اغنني بعافيتك ، و تصدق علي بعافيتك ، و هب لي عافيتك ، و افرشني عافيتك ، و اصلح لي عافيتك ، و لا تفرق بيني و بين عافيتك في الدنيا و الاخرة .اللهم صل علي محمد و آله ، و عافني عافية كافية شافية عالية نامية ، عافية تولد في بدني العافية ، عافية الدنيا و الاخرة .و امنن علي بالصحة و الامن و السلامة في ديني و بدني ، و البصيرة في قلبي ، و النفاذ في اموري ، و الخشية لك ، و الخوف منك ، و القوة علي ما امرتني به من طاعتك ، و الاجتناب لما نهيتني عنه من معصيتك .اللهم و امنن علي بالحج و العمرة ، و زيارة قبر رسولك ، صلواتك عليه و رحمتك و بركاتك عليه و علي آله ، و آل رسولك عليهم السلام ابدا ما ابقيتني في عامي هذا و في كل عام ، و اجعل ذلك مقبولا مشكورا ، مذكورا لديك ، مذخورا عندك .و انطق بحمدك و شكرك و ذكرك و حسن الثناء عليك لساني ، و اشرح لمراشد دينك قلبي .و اعذني و ذريتي من الشيطان الرجيم ، و من شر السامة و الهامة و العامة و اللامة ، و من شر كل شيطان مريد ، و من شر كل سلطان عنيد ، و من شر كل مترف حفيد ، و من شر كل ضعيف و شديد ، و من شر كل شريف و وضيع ، و من شر كل صغير و كبير ، و من شر كل قريب و بعيد ، و من شر كل من نصب لرسولك و لاهل بيته حربا من الجن و الانس ، و من شر كل دابة انت اخذ بناصيتها ، إنك علي صراط مستقيم .اللهم صل علي محمد و آله ، و من ارادني بسوء فاصرفه عني ، و ادحر عني مكره ، و ادرأ عني شره ، و رد كيده في نحره .و اجعل بين يديه سدا حتي تعمي عني بصره ، و تصم عن ذكري سمعه ، و تقفل دون اخطاري قلبه ، و تخرس عني لسانه ، و تقمع رأسه ، و تذل عزه ، و تكسر جبروته ، و تذل رقبته ، و تفسخ كبره ، و تؤمني من جميع ضره و شره و غمزه و همزه و لمزه و حسده و عداوته و حبائله و مصائده و رجله و خيله ، إنك عزيز قدير .

23 Allah'tan Afiyet ve Şükrünü İstediği Zaman Okuduğu Dua Allah'ım! Muhammed ve Âline salât eyle ve katından olan afiyet elbisesini giydir bana; afiyetine bürü beni; afiyetinle koru beni; afiyetinle ikram et bana; afiyetinle zengin et beni; afiyetinle bağışta bulun bana; afiyetini ver bana; afiyetini döşe benim için; afiyetini hakkımda yararlı kıl; dünya ve ahirette afiyetini ayırma benden. Allah'ım! Muhammed ve Âline salât eyle ve yeterli, şifa bahşedici, yükselip gelişen bir afiyet ver bana; bedenimde sıhhat üretecek bir afiyet, dünya ve ahiret afiyeti. Dinim ve bedenimde sıhhat, emniyet ve selâmet; kalbimde basiret, işlerimde ilerleme, senin için haşyet, senden korkma, bana emrettiğin itaatleri yerine getirme, nehyettiğin günahlardan sakınma nimetleriyle lütufta bulun bana. Allah'ım! Bu yıl ve ömrüm boyunca her yıl haccı, umreyi ve salâvatın, rahmetin ve bereketlerin ona ve Âline olsun, Resulünün ve Ehl-i Beytinin kabirlerinin ziyaretini bana nasip eyle. Bunları katında kabul buyrulmuş, karşılığı verilmiş, övgüyle anılmış ve indinde (ahiretim için) biriktirilmiş amellerimden kıl. Dilimi hamdın, şükrün, zikrin ve güzel övgünle konuştur; kalbimi dininin doğruları için aç. Beni ve soyumu kovulmuş Şeytan'dan, öldürücü olan veya olmayan zehirli hayvanın ve tüm canlıların kötülüğünden, nazardan, her azgın şeytanın şerrinden, her zalim sultanın şerrinden, her isteği yerine getirilen nimet azgınlarının şerrinden, her güçsüz ve güçlünün şerrinden, her şansız şerefsiz ve şanlı şereflinin şerrinden, her küçük ve büyüğün şerrinden, her yakın ve uzağın şerrinden, cinler ve insanlardan Resulün ve Ehl-i Beytine karşı bayrak açanların şerrinden ve perçemi senin elinde olan her hayvanın şerrinden koru. Allah'ım! Muhammed ve Âline salât eyle ve bana kötü bir niyetle yaklaşanın kötülüğünü benden geri çevir; hilesini benden uzaklaştır; şerrini benden defet; tuzağına kendisini düşür; gözü beni görmesin; kulağı beni duymasın; kalbi beni anmasın; dili benden söz etmesin; başını ezesin; izzetini zillete dönüştüresin; kudretini kırasın; büyüklüğünü bozup kendisini alçaltasın; beni onun her türlü zararından, şerrinden, alayından, hasedinden, düşmanlığından, hilesinden, tuzağından, piyade veya süvari güçlerinden koruyasın. Hiç şüphesiz, sen izzet ve kudret sahibisin.
https://duahadith.forumarabia.com

Sahîfe-i Seccâdiye-23
صفحة 1 من اصل 1
 مواضيع مماثلة
-
»  5- Sahîfe-i Seccâdiye
» Sahîfe-i Seccâdiye-21
» Sahîfe-i Seccâdiye-38
» Sahîfe-i Seccâdiye-54
»  6- Sahîfe-i Seccâdiye